Wczytuję dane...
Model: Rye Field Model 5113
Kod producenta: 5113
Waga produktu: 0.35 kg
Sprzedanych produktów: 8
EAN: 4897062621665
Producent: Rye Field Model

Plastikowy model samochodu do sklejania Volkswagen Type 87 w/full interior w skali 1/35

Plastikowy zestaw modelarski do samodzielnego sklejenia i pomalowania nie zawiera kleju ani farb modelarskich.

Model "Rye Field Model 5113" to zestaw modelarski w skali 1:35 przedstawiający Volkswagen Type 87 z pełnym wnętrzem. Jest to produkt firmy Rye Field Model, znanej z produkcji wysokiej jakości zestawów modelarskich. Volkswagen Type 87, na którym oparty jest ten model, był pojazdem wojskowym używanym podczas II wojny światowej, bazującym na konstrukcji popularnego samochodu cywilnego, Volkswagen Beetle.

Model ten zawiera nowe części i jest zaplanowany do wydania w roku 2024. Z tego co wynika z dostępnych informacji, RM-5113 oferuje szczegółowe odwzorowanie wnętrza pojazdu, co jest często pożądaną cechą wśród zaawansowanych modelarzy.

Volkswagen Type 87 był unikatowym pojazdem wojskowym, bazującym na słynnym Volkswagenie Garbusie (Beetle). Stworzony przez Niemców podczas II wojny światowej, Type 87 łączył w sobie cechy cywilnego Garbusa z elementami bardziej militarystycznymi, co czyniło go wyjątkowym wśród pojazdów tamtego okresu.

Kluczowe cechy Volkswagen Type 87:

  1. Konstrukcja: Bazował na modelu KdF-Wagen (później znany jako Volkswagen Beetle). Jego konstrukcja była prosta, ale funkcjonalna, co było charakterystyczne dla pojazdów Volkswagena z tamtego okresu.

  2. Zastosowanie Wojskowe: Type 87 był wykorzystywany głównie przez niemieckie siły zbrojne w czasie II wojny światowej. Jego rola często obejmowała funkcje zwiadowcze i łącznikowe.

  3. Napęd na Cztery Koła: Jedną z kluczowych zmian w stosunku do cywilnego Garbusa było wprowadzenie napędu na cztery koła, co znacząco poprawiało zdolności terenowe pojazdu.

  4. Opancerzenie i Uzbrojenie: Chociaż Type 87 nie był ciężko opancerzonym ani uzbrojonym pojazdem, jego adaptacja do warunków wojennych obejmowała pewne modyfikacje, takie jak umocniona karoseria czy miejsca na sprzęt wojskowy.

  5. Zastosowanie i Dziedzictwo: Volkswagen Type 87, mimo swojej nielicznej produkcji, stał się ciekawym elementem historii motoryzacji i wojskowości. Po wojnie Volkswagen Beetle stał się ikoną motoryzacji, a Type 87 jest przypomnieniem o jego bardziej specjalistycznych zastosowaniach.

Model Rye Field Model 5113 jest repliką tego interesującego pojazdu, oferując modelarzom możliwość zbudowania szczegółowego modelu z epoki II wojny światowej.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...