Wczytuję dane...
Model: Vespid Models VS720007S
Kod producenta: VS720007S
Waga produktu: 0.4 kg
Sprzedanych produktów: 3
EAN: 4580702151959
Producent: Vespid Models

Vespid Models VS720007 Centurion Tank Mk 5/1 Deluxe 1/72

Plastikowy model do sklejania. Zestaw modelarski nie zawiera kleju ani farb.

Centurion Tank Mk 5/1, znany również jako Centurion AVRE (Armoured Vehicle Royal Engineers), to modyfikowana wersja brytyjskiego czołgu Centurion.

Centurion Tank Mk 5/1 był wykorzystywany przez brytyjskie Królewskie Inżynieryjne Siły Pancernego Zabezpieczenia (Royal Engineers' Armoured Vehicle Royal Engineers) w celu wsparcia działań inżynieryjnych na polu walki. Główną różnicą między tą wersją a standardowym Centurionem była zmiana uzbrojenia.

Centurion AVRE był wyposażony w potężne działo kal. 165 mm, znane jako "L9A1". Działo to było zdolne do strzelania specjalnymi pociskami inżynieryjnymi, takimi jak pociski burzące, pociski do usuwania przeszkód oraz pociski do niszczenia umocnień. Dzięki temu czołg Centurion Tank Mk 5/1 był doskonałym narzędziem do przeprowadzania różnych operacji inżynieryjnych na polu walki.

Wersja Mk 5/1 różniła się również od poprzednich modeli Centuriona poprzez zwiększenie opancerzenia w celu zapewnienia lepszej ochrony załogi. Czołg miał mocny silnik i dobrą mobilność, co czyniło go wszechstronnym pojazdem bojowym.

Centurion Tank Mk 5/1 był szeroko stosowany przez siły brytyjskie i znacznie przyczynił się do skutecznego przeprowadzania działań inżynieryjnych na polu walki. Jego zdolności bojowe, solidne opancerzenie i wszechstronność uczyniły go jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych czołgów swojej ery.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...