Wczytuję dane...
Model: Tamiya 12037
Kod producenta: 12037
Waga produktu: 1.4 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 3
Producent: Tamiya

Tamiya 12037 Lotus type 78 (w/Photo Etched Parts) 1/12

Plastikowy model samochodu do sklejania. Zestaw nie zawiera kleju ani farb modelarskich.

Zawiera elementy fototrawione.

Jest to zestaw plastikowych modeli do sklejania w skali 1/12. Długość: 381 mm, szerokość: 171 mm, wysokość: 76 mm. ★ Zawiera ruchome zawieszenie na sprężynach śrubowych. ★ Kierownica obraca przednie koła. ★ Bardzo realistyczne przedstawienie silnika zawiera liczne rury i przewody. ★ Zdejmowane osłony przednia i kokpitu, kanały chłodnicy oraz skrzynka dolotowa umożliwiają inspekcję wnętrza modelu, nawet po jego ukończeniu. ★ W zestawie elementy fototrawione do rdzeni chłodnicy, tarcz hamulcowych, dwóch różnych typów końcówek błotników i nie tylko. ★Naklejki obejmują odtworzenie logo Goodyear na czubku nosa i płytach skrzydeł.

Lotus type 78 to samochód wyścigowy Formuły 1, który został zaprojektowany przez Petera Wrighta i Colina Chapmana. Pojazd ten został wprowadzony do służby w sezonie 1977 i od razu zwrócił na siebie uwagę dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym.

Charakterystyczną cechą Lotus type 78 było zastosowanie tzw. efektu przyziemnego, czyli wykorzystanie aerodynamicznej siły podciągającej do zwiększenia przyczepności do nawierzchni. Dzięki temu, samochód ten miał lepszą stabilność na zakrętach i był w stanie osiągać większe prędkości w porównaniu z konkurencyjnymi pojazdami.

Lotus type 78 był napędzany silnikiem Ford-Cosworth DFV o pojemności 3,0 litra, który generował moc około 500 KM.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...