Wczytuję dane...
Model: Hobby Boss 80184
Kod producenta: 80184
Waga produktu: 0.7 kg
Sprzedanych produktów: 2
EAN: 6939319201843
Koszt wysyłki od: brak. PLN
Producent: Hobby Boss

Model Hobby Boss 80184 przedstawia Fieseler Fi-156U Storch w skali 1/35. Jest to zestaw modelarski do samodzielnego montażu, który pozwala odtworzyć niemiecki samolot z okresu II wojny światowej, znany ze swoich wyjątkowych zdolności STOL (krótkiego startu i lądowania). Model cechuje się szczegółową dokładnością, zawiera wiele małych elementów, które odwzorowują oryginalne detale samolotu. Idealny dla zaawansowanych modelarzy, poszukujących wyzwań w składaniu i malowaniu modeli historycznych.

W 1936 roku RLM wydała wymagania dla samolotów łącznikowych i artyleryjskich dla Wehrmachtu i Luftwaffe. Samolot ten musiał mieć zdolność krótkiego startu i lądowania (STOL). Fi-156 wszedł do produkcji seryjnej na małą skalę w 1937 roku. Kiedy jest w locie, podwozie zwisa w dół. Nadaje to samolotowi wygląd bardzo długonogiego ptaka z dużymi skrzydłami. Fi156 otrzymał przydomek - Storch (Żuraw).

Storch był szeroko rozpowszechniony w Wehrmachcie i Luftwaffe jako powietrzna taksówka dla wysokich rangą oficerów i generałów, samolot zwiadowczy i ambulans powietrzny. Storch był produkowany w różnych wersjach, A, C i D. Cieszący się dużym powodzeniem Storch był eksportowany do krajów sprzymierzonych z Niemcami - Chorwacji, Finlandii, Szwecji, Bułgarii, Słowacji, Rumunii i Włoch. Po II wojnie światowej Storch nadal służył na froncie w różnych krajach.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...