Wczytuję dane...
Model: Tamiya 56018
Kod producenta: 56018
Waga produktu: 8 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 4950344560189
Producent: Tamiya

Ten zestaw do montażu modeli RC odtwarza niemiecki czołg ciężki King Tiger. Model może nie tylko poruszać się do przodu i do tyłu oraz skręcać z dużą siłą, ale także obracać wieżyczkę oraz podnosić i opuszczać działo 88 mm. Aby imitować wystrzał z głównego działa i przedniego karabinu maszynowego, światło miga w połączeniu z odgłosem wystrzału. Dźwięk silnika został nagrany, z pomocą francuskiego muzeum w Saumur, z prawdziwego silnika Maybach HL230-P30 jedynego na świecie King Tiger zachowanego w stanie roboczym. Nie tylko wszystkie etapy dźwięku silnika (od biegu jałowego do pełnego otwarcia przepustnicy), ale także metaliczny brzęk gąsienic czołgu zostały dokładnie zarejestrowane.

O niemieckim czołgu King Tiger (wieża Henschel) Niemiecki czołg ciężki King Tiger pojawił się podczas II wojny światowej w 1944 roku. Przedni pancerz podwozia miał 150 mm grubości i 80 mm grubości pancerza bocznego, a napędzał go silnik Maybach HL230-P30 o mocy 700 KM. Firmy Henschel i Porsche opracowały konkurencyjne prototypy wież. Pierwsze pięćdziesiąt wyprodukowanych czołgów miało wieżę Porsche, podczas gdy kolejne czołgi były wyposażone w zaprojektowaną przez Henschela wieżę produkcyjną, która zawierała wiele ulepszeń w stosunku do pierwszego modelu. King Tiger był uzbrojony w działo kalibru 71 i 88 mm, które miało wystarczającą moc, by przebić pancerz o grubości 150 mm z odległości 2000 metrów. Od rozpoczęcia produkcji latem 1944 roku do marca 1945 roku ukończono 440 egzemplarzy. Ze względu na spustoszenie, jakie King Tiger siał podczas ostatecznej niemieckiej ofensywy na froncie ardeńskim w grudniu 1944 r., siły alianckie, które wkroczyły do Berlina, obawiały się King Tigera aż do ostatniego dnia wojny.

Informacje o modelu

 Zestaw montażowy 1/16 R/C niemieckiego czołgu ciężkiego King Tiger. Długość całkowita: 640 mm, szerokość całkowita: 235 mm. Masywny kształt najpotężniejszego czołgu II wojny światowej został dokładnie odwzorowany. Lufa działa 88 mm odwzorowana z aluminium. Skomplikowane gąsienice czołgu są wstępnie zmontowane. Zestaw zawiera figurkę dowódcy (górna część tułowia) i kalkomanie do odwzorowania 3 różnych czołgów ciężkich King Tiger.

Elementy wymagane osobno

Baterie R6/AA/UM3 x8

Polecamy