Wczytuję dane...
Model: Thunder Model 35209
Kod producenta: 35209
Waga produktu: 0.8 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 2
EAN: 5391532331157
Koszt wysyłki od: brak. PLN
Producent: Thunder Model

Thunder Model 35209 Morris Bofors C9/B Late The Iconic British WWII Gun Truck 1/35

Skala 1:35

Plastikowy model do sklejania. Nie zawiera kleju ani farb.

Morris Bofors C9/B Late to ikoniczny brytyjski samochód ciężarowy z okresu II wojny światowej, wykorzystywany do transportu i obsługi działa przeciwlotniczego Bofors 40 mm.

Ten pojazd był modyfikacją popularnego samochodu ciężarowego Morris Commercial C9/B, który był używany przez brytyjską armię w czasie wojny. Wersja Late została zmodyfikowana w celu przewożenia i obsługi działa Bofors 40 mm, które było jednym z najbardziej skutecznych dział przeciwlotniczych tamtego okresu.

Samochód Morris Bofors C9/B Late był wyposażony w specjalne mocowanie, na którym było umieszczone działo Bofors 40 mm. Mógł przewozić całą załogę działonu oraz amunicję niezbędną do jego obsługi. Działo to miało znaczący wpływ na obronę przeciwlotniczą Brytyjczyków podczas wojny, a samochód Morris C9/B Late był kluczowym elementem w transporcie i eksploatacji tych dział.

Ikoniczne działo Bofors 40 mm zostało szeroko wykorzystane przez Brytyjczyków w obronie przeciwlotniczej, zarówno w kraju, jak i na frontach wojennych. Samochód Morris Bofors C9/B Late, dzięki swojej konstrukcji i mobilności, umożliwiał skuteczne przemieszczanie i szybką reakcję na zmieniające się sytuacje bojowe.

Morris Bofors C9/B Late jest więc symbolem brytyjskiego zaangażowania w II wojnę światową i przypomina o roli, jaką odegrały działa przeciwlotnicze w obronie przed atakami lotniczymi w tamtym czasie.

-13 plastic sprues with 565 parts
-clear parts
-resin cast wheels
-PE detail sheet
-2 marking option decal with instruments placards and ammo boxes markings
-accurately reproduced to the highest detail standard
-gun and turntable can be assembled in any position
-vehicle supports can be assembled in traveling or firing position

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...