Wczytuję dane...
Model: Meng LS-017
Kod producenta: LS-017
Waga produktu: 1.1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 3
EAN: 4897038553631
Producent: Meng Model

Meng LS-017 McDonnell Douglas F-4E Phantom II 1/48

Plastikowy model do sklejania. Nie zawiera kleju ani farb.

McDonnell Douglas F-4E Phantom II to amerykański samolot myśliwski wielozadaniowy, który był produkowany przez firmę McDonnell Douglas w latach 60-tych i 70-tych XX wieku. Samolot ten był używany przez wiele państw na całym świecie, w tym przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, Izrael, Niemcy, Grecję, Japonię i wiele innych.

F-4E Phantom II miał długość 19,2 metra, rozpiętość skrzydeł wynosiła 11,7 metra, a masa własna wynosiła około 14,6 tony. Samolot napędzany był przez dwa silniki turbowentylatorowe o mocy 56,9 kN każdy.

F-4E Phantom II był uzbrojony w różne rodzaje broni, w tym wyrzutnie pocisków rakietowych, bomby kierowane, a także karabiny maszynowe. Samolot ten miał także możliwość przenoszenia zewnętrznych zbiorników paliwa, co pozwalało na zwiększenie zasięgu lotu.

F-4E Phantom II był używany do zadań taktycznych, w tym do walki powietrznej, rozpoznania, wsparcia powietrznego, a także do atakowania celów naziemnych. Samolot ten odegrał ważną rolę w wielu konfliktach zbrojnych, w tym wojnie w Wietnamie, wojnie Jom Kipur i wojnie o Falklandy.

Obecnie większość państw, które używały F-4E Phantom II, zastąpiło go nowocześniejszymi samolotami myśliwskimi. Jednak samolot ten nadal jest używany przez niektóre państwa, przede wszystkim do zadań szkoleniowych lub do misji specjalnych.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...