Wczytuję dane...
Model: Tamiya 35100
Kod producenta: 35100
Waga produktu: 0.7 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 3
EAN: 4950344997527
Producent: Tamiya

"Brytyjski Churchill Crocodile" to specjalna odmiana brytyjskiego czołgu Churchill używanego podczas II wojny światowej. Czołg Churchill był czołgiem piechoty o dużej masie, znany z grubego pancerza i stosunkowo niskiej prędkości.

Churchill Crocodile to jedna z wielu odmian czołgu Churchill i został zaprojektowany jako czołg miotający płomienie. Zamiast tradycyjnej głównej armaty, był wyposażony w miotacz ognia. Miotacz ognia zamontowany był w kadłubie i mógł wystrzeliwać strumień ognia na znaczną odległość, co pozwalało na likwidację pozycji wroga, zwłaszcza umocnionych, takich jak bunkry czy okopy.

Odmiana Crocodile została nazwana od płomieniomiotu, którego dysza przypominała pysk krokodyla. Ta odmiana była używana podczas różnych kampanii w Europie, w tym podczas lądowania w Normandii w 1944 roku. Odgrywała rolę w udzielaniu wsparcia piechocie i inżynierom, pomagając w likwidacji przeszkód i pozycji wroga.

Churchill Crocodile był specjalistyczną i potężną bronią, szczególnie skuteczną w walkach miejskich i sytuacjach obronnych. Odgrywał znaczącą rolę w późniejszych etapach II wojny światowej, przyczyniając się do zwycięstwa aliantów.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...