Wczytuję dane...
Model: Trumpeter 06748
Kod producenta: 06748
Waga produktu: 0.25 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
Producent: Trumpeter

Plastikowy model okrętu do sklejania Battleship USS Missouri BB-63 w skali 1/700

Zestaw modelarski nie zawiera kleju ani farby. 

USS Missouri (BB-63) to jeden z najbardziej znanych pancerników w historii US Navy. Jest to czwarty i ostatni okręt klasy Iowa. Oto kilka kluczowych informacji o USS Missouri:

  1. Budowa i specyfikacje: USS Missouri został położony w stoczni New York Navy Yard w 1941 roku i wszedł do służby w 1944 roku. Pancerniki klasy Iowa były jednymi z najszybszych pancerników na świecie, mogąc rozwijać prędkość powyżej 30 węzłów. Były też wyposażone w dziewięć dział kal. 406 mm (16 cali) w trzech wieżach artyleryjskich.

  2. II wojna światowa: Missouri dołączył do floty Pacyfiku pod koniec II wojny światowej i uczestniczył w bitwie o Iwo Jimę i Okinawę oraz w bombardowaniu japońskiego archipelagu. Najważniejszym momentem w historii USS Missouri była ceremonia podpisania aktu bezwarunkowej kapitulacji Japonii, która miała miejsce na jego pokładzie 2 września 1945 roku w Zatoce Tokijskiej, kończąc tym samym II wojnę światową.

  3. Późniejsza służba: Po wojnie USS Missouri uczestniczył w różnych misjach, w tym w wojnie koreańskiej. Został wycofany ze służby w 1955 roku, ale został ponownie wprowadzony do służby w latach 80. XX wieku jako część programu modernizacji US Navy. Wtedy też otrzymał nowoczesne systemy uzbrojenia, takie jak pociski Tomahawk i Harpoon.

  4. Wycofanie ze służby: USS Missouri został ostatecznie wycofany ze służby w 1992 roku. Obecnie służy jako okręt-muzeum w Pearl Harbor na Hawajach, gdzie jest atrakcją turystyczną i miejscem upamiętniającym jego bogatą historię.

  5. Film i kultura: USS Missouri zyskał sławę również w kulturze popularnej, pojawiając się w kilku filmach, w tym w "Under Siege" (w Polsce znany jako "Oblężenie") z 1992 roku.

USS Missouri, z jego bogatą historią i znaczeniem, pozostaje jednym z najbardziej ikonicznych okrętów wojennych XX wieku.

product number     06748
product name     Battleship USS Missouri BB-63
barcode     9580208067483
Product ratio     1:700
product type     Plastic Model Warship Kit
model size     Length: 386.5mm Beam: 47.5mm 
total number of parts     700+
metal parts     n/a
etched parts     1 piece
film     n/a
resin parts     n/a
Total number of offset plates     16 sprues , hull and decks
Announcement date     2023-05
more description     - hull made from multi-directional slide moulds.
-Deck wood pattern finely rendered
-Display stand included
-Photo-Etched parts included
Polecamy