Wczytuję dane...
Model: Italeri 0106
Kod producenta: 0106
Waga produktu: 0.5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 2
Producent: Italeri

Italeri 0106 Caproni Ca. 313/314 Vintage Special Anniversary Edition 1/72

Plastikowy model samolotu do sklejania. Zestaw nie zawiera kleju ani farb. Zestaw zawiera arkusz super kalkomanii dla 6 wersji.

Wśród ponad 2500 zestawów wyprodukowanych przez Italeri w ciągu 60 lat działalności model Caproni Ca. 313/314 to ten, który zasługuje na szczególne miejsce w historii lotnictwa i w sercu modelarzy. Wierny oryginałowi w specjalnej numerowanej edycji. W tym samym pudełku i z oryginalnymi elementami z pierwszej edycji.

Dwusilnikowy Ca.313 został opracowany przez włoską firmę lotniczą Caproni pod koniec lat 30-tych. Zainspirowany przez Caproni Ca. 310 Libeccio, był używany przez Regia Aeronautica podczas II wojny światowej do lekkich misji bombowych, obserwacji powietrznej i rozpoznania. Dwa 12-cylindrowe silniki Isotta Fraschini Delta RC 35 dostarczały 730 KM i pozwalały Caproni osiągnąć maksymalną prędkość 430 km / h. Silniki napędzały trójłopatowe metalowe śmigła o zmiennym skoku. Wersja Ca.314 została zmodyfikowana do wykorzystania w innych rolach, takich jak atak naziemny, rozpoznanie morskie, eskorta konwoju i jako bombowiec torpedowy. "Caproni" zostały rozmieszczone przez Regia Aeronautica na różnych frontach operacyjnych w rejonie Morza Śródziemnego i Afryki Północnej. Używane były również przez szwedzkie siły powietrzne i niemiecką Luftwaffe.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...