Wczytuję dane...
Model: 06105A
Kod producenta: 06105A
Waga produktu: 0.5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 5063129001544
Producent: Airfix

Plastikowy model samolotu Hawker Sea Fury FB.11

Plastikowy model do sklejania. Nie zawiera kleju ani farb.

Hawker Sea Fury, jeden z najpotężniejszych myśliwców z silnikiem tłokowym, jaki kiedykolwiek wyprodukowano i ostatni, który wszedł do służby w brytyjskiej armii Fleet Air Arm, stanowił szczytowe osiągnięcie konstrukcji myśliwców z silnikiem tłokowym. Wprowadzony po zakończeniu drugiej wojny światowej Sea Fury brał udział w walkach z niektórymi wczesnymi myśliwcami odrzutowymi podczas wojny koreańskiej, gdzie spisał się wyjątkowo dobrze.

Pierwsze próby lądowania na pokładzie rozpoczęły się zimą 1946 roku. Sea Fury pozostał podstawowym jednomiejscowym myśliwcem Fleet Air Arms do 1953 roku, kiedy to został zastąpiony przez odrzutowy Hawker Sea Hawk.

Samolot służył także w wielu zagranicznych siłach powietrznych, pełniąc różne role operacyjne, w tym jako myśliwiec szturmowy, trener i holownik przy dużych prędkościach celów. Samolot stał się również popularnym wyborem w świecie wyścigów powietrznych, gdzie brutalna moc i ogromna prędkość tego wspaniałego samolotu zapewniły mu zwycięstwo w niezliczonych konkursach.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...