Wczytuję dane...
Model: HK Models 01E044
Kod producenta: 01E044
Waga produktu: 3.05 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
Producent: Hong Kong Models

Model samolotu do sklejania B-17G Flying Fortress Rose of York Limited Edition

Plastikowy model do sklejania. Nie zawiera kleju ani farb.

B-17G "Flying Fortress" to amerykański bombowiec ciężki używany podczas II wojny światowej. Oto kilka kluczowych informacji na jego temat:

  1. Produkcja: B-17, znany jako "Latająca Forteca", został zaprojektowany przez firmę Boeing. Wersja B-17G była najliczniej produkowaną wersją tego samolotu.

  2. Charakterystyka: B-17G wprowadził wiele ulepszeń w stosunku do wcześniejszych wersji, w tym dodatkowe działka strzeleckie w części nosowej, co poprawiło obronę przeciwko myśliwcom wroga.

  3. Służba: B-17G był używany głównie w teatrze działań europejskich przez USAAF (United States Army Air Forces) w zadaniach bombardowania strategicznego Niemiec.

  4. Załoga: Standardowa załoga B-17G składała się z 10 osób, w tym pilota, kopilota, nawigatora, bombardiera, radiotelegrafisty oraz strzelców pokładowych.

  5. Sukces: B-17G zdobył sławę dzięki swojej zdolności do przetrwania poważnych uszkodzeń i przyprowadzenia załogi bezpiecznie do domu. Mimo ciężkich strat w niektórych misjach, jego udział w kampanii bombardowania był kluczowy dla osłabienia niemieckiego przemysłu wojennego.

B-17 "Flying Fortress" jest jednym z najbardziej ikonicznych samolotów II wojny światowej i odgrywa ważną rolę w historii lotnictwa.

Polecamy