Wczytuję dane...
Model: Tamiya 35381
Kod producenta: 35381
Waga produktu: 0.8 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 11
Producent: Tamiya

Tamiya 35381 Jagdpanzer IV/70(A) (Sd.Kfz.162/1) 1/35

Plastikowy model czołgu do sklejania. Zestaw zawiera figurki. Nie zawiera kleju ani farb.

Jagdpanzer IV/70(A) (Sd.Kfz.162/1) był niemieckim czołgiem myśliwskim używanym podczas II wojny światowej. Był to jeden z najskuteczniejszych niemieckich pojazdów bojowych w późnym okresie wojny, wykorzystywany głównie jako wsparcie dla wojsk pancernych.

Jagdpanzer IV/70(A) został wyposażony w działo PaK 42 kalibru 75 mm, które umożliwiało mu niszczenie wrogich czołgów na dużych odległościach. Dodatkowo, pojazd ten posiadał zbrojenie w postaci karabinów maszynowych kalibru 7,92 mm.

Charakterystyczną cechą Jagdpanzera IV/70(A) było jego niskie, płaskie kadłub, który pozwalał na łatwiejsze ukrycie się przed ostrzałem wroga. Wadą tego pojazdu była niska mobilność w terenie, ale dzięki dużej mocy silnika, czołg ten mógł rozwijać prędkość maksymalną do 55 km/h na drogach.

Jagdpanzer IV/70(A) został wprowadzony do służby pod koniec 1944 roku i wyprodukowano zaledwie 278 egzemplarzy. W czasie walk na froncie wschodnim, Jagdpanzer IV/70(A) okazał się bardzo skutecznym narzędziem w walce z radzieckimi czołgami. Po wojnie, niektóre pojazdy zostały wykorzystane przez polskie i czeskie wojska, a także znalazły się w rękach prywatnych kolekcjonerów.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...