Wczytuję dane...
Model: Takom 2157
Kod producenta: 2157
Waga produktu: 1.4 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 9
Producent: Takom

Takom 2157 150 ton O-I Super Heavy Tank 1/35

Plastikowy model czołgu do sklejania. Zestaw modelarski nie zawiera kleju ani farb.

O-I to nazwa nadana proponowanej serii japońskich czołgów superciężkich, które mają być używane na Pacyfiku. Pojazd miał być bardzo ciężki i miał przewozić 11 członków załogi. Pełna historia O-I jest nieznana ze względu na „niejasny” charakter projektu i ograniczoną dokumentację, o której wiadomo, że przetrwała powojenna.
Po bitwach Chalkhin Gol przeciwko Związkowi Radzieckiemu w 1939 r. Japonia próbowała ulepszyć swoje projekty czołgów, korzystając z lekcji wyciągniętych z tej bitwy. Wiele japońskich czołgów, takich jak czołg lekki Typ 95 Ha-Go i czołgi średnie Typ 97 Chi-Ha, okazało się niewystarczające do przeciwstawienia się sowieckim siłom pancernym. Pilnie potrzebny był większy projekt czołgu. Projekt czołgu superciężkiego został zaproponowany bezpośrednio w odpowiedzi na porażkę Japończyków pod Khalkhin Gol.

Na początku 1940 roku Hideo Iwakuro, pułkownik Ministerstwa Armii Japonii (陸軍省 Rikugun-shō) nakazał Wydziałowi Inżynierii Armii opracować nowy super ciężki czołg. Pułkownik Iwakuro wskazał, że nowy czołg powinien być co najmniej dwa razy większy niż obecny czołg ciężki Type 95 (26 ton). Ogólny wygląd zewnętrzny nie różnił się od czołgu ciężkiego Type 95. Proponowany 100-tonowy prototyp miał być wyposażony w działo Typ 92 105 mm do głównego działa.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...