Wczytuję dane...
Model: Tamiya 20072
Kod producenta: 20072
Waga produktu: 0,65 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 1
EAN: 4950344200726
Producent: Tamiya

Plastikowy model samochodu Toyota Celica LB Turbo Gr.5  do sklejania w skali 1/20

Numer katalogowy 20072 odnosi się do modelu redukcyjnego produkowanego przez Tamiya, japońskiego producenta modeli plastikowych i zestawów do składania, znanego z wysokiej jakości i dokładności detali swoich produktów. Tamiya produkuje modele z wielu kategorii, w tym samochody, czołgi, samoloty i statki, ale numer 20072 najprawdopodobniej odnosi się do modelu z kategorii samochodów wyścigowych lub sportowych, ponieważ Tamiya używa numerów z zakresu 20000 do oznaczania swoich modeli samochodów w skali 1/20.

Model Tamiya 20072 to Toyota Celica LB Turbo Gr.5, który jest modelem redukcyjnym samochodu wyścigowego z serii Group 5. Grupa 5 była kategorią wyścigową, która cieszyła się popularnością w latach 70. i na początku lat 80. XX wieku, znana z bardzo luźnych ograniczeń dotyczących modyfikacji aerodynamicznych i silnikowych, co pozwalało na tworzenie ekstremalnie zmodyfikowanych wersji samochodów seryjnych.

Toyota Celica LB Turbo Gr.5 była jednym z takich samochodów, biorąc podstawowy model Celica i znacząco go modyfikując do użytku na torze wyścigowym. "LB" w nazwie oznacza "Liftback", co odnosi się do stylu nadwozia tego modelu Celicy. Samochód był wyposażony w mocno doładowany silnik, co w połączeniu z lekką karoserią i zaawansowanymi rozwiązaniami aerodynamicznymi sprawiało, że był bardzo konkurencyjny w swojej klasie.

Model Tamiya o numerze katalogowym 20072 jest wierną repliką tego ikonicznego samochodu wyścigowego, oferującym modelarzom szczegółowe odwzorowanie zarówno zewnętrznych modyfikacji aerodynamicznych, jak i wnętrza kabiny oraz detali technicznych. Zestawy modeli Tamiya są znane z wysokiej jakości wykonania, dokładności detali i łatwości składania, co czyni je popularnym wyborem wśród hobbystów i kolekcjonerów modeli redukcyjnych.

Toyota Celica LB Turbo Gr.5 wyróżniała się na torze nie tylko swoimi osiągami, ale także unikalnym i agresywnym wyglądem, który jest wiernie odwzorowany w modelu Tamiya. To sprawia, że model ten jest atrakcyjnym przedmiotem zarówno dla fanów motorsportu, jak i modelarstwa redukcyjnego.

Polecamy