Wczytuję dane...
Model: Tiger Model 6290
Kod producenta: 6290
Waga produktu: 1.9 kg
Sprzedanych produktów: 4
EAN: 4897061660368
Producent: Tiger Model

Szwedzka łódź desantowa CB90 (Combat Boat 90, szw. Stridsbåt 90) to zaawansowana jednostka, która została zaprojektowana i zbudowana przez szwedzką firmę Dockstavarvet. CB90 została wprowadzona do służby w szwedzkich siłach zbrojnych w 1991 roku i od tego czasu jest wykorzystywana do różnorodnych zadań, w tym operacji desantowych, patrolowania, jak również wsparcia ogniem. Dzięki swojej wielofunkcyjności i wysokiej wydajności, CB90 zdobyła uznanie na całym świecie i jest używana przez kilka innych państw.

Kluczowe cechy i możliwości łodzi CB90 obejmują:

  1. Wysoka prędkość i manewrowość: CB90 może osiągnąć prędkość ponad 40 węzłów (ok. 74 km/h), dzięki czemu jest jedną z najszybszych łodzi desantowych na świecie. Wysoka prędkość i manewrowość są kluczowe dla operacji desantowych i ewakuacyjnych, gdzie szybkie przemieszczanie się między punktami jest krytyczne.

  2. Zaawansowane uzbrojenie: Łódź może być wyposażona w różnorodne systemy uzbrojenia, w tym karabiny maszynowe, granatniki automatyczne, a nawet przeciwpancerne pociski kierowane. To pozwala jej wspierać desant piechoty ogniem bezpośrednim oraz angażować cele naziemne i powietrzne.

  3. Wysoka ładowność: CB90 może przewozić do 21 żołnierzy desantu w pełnym wyposażeniu, co czyni ją skutecznym środkiem do szybkiego przerzutu oddziałów. Ponadto, łódź może być używana do transportu materiałów, amunicji oraz do ewakuacji rannych.

  4. Zastosowanie w różnych warunkach: Projekt CB90 pozwala na operacje w trudnych warunkach, włączając płytkie wody i trudno dostępne obszary. Dzięki temu, jest ona szczególnie przydatna w archipelagach i wodach przybrzeżnych, gdzie inne jednostki mogą mieć ograniczoną zdolność działania.

  5. Międzynarodowe zastosowanie: Oprócz Szwecji, łodzie CB90 są używane przez kilka innych krajów, co świadczy o ich uniwersalności i skuteczności. Są one eksportowane i dostosowywane do specyficznych potrzeb użytkowników zagranicznych.

Łódź CB90 jest przykładem innowacyjnego podejścia Szwecji do projektowania sprzętu wojskowego, łącząc szybkość, mobilność i siłę ognia w jednej jednostce. Jej sukces na arenie międzynarodowej podkreśla, że wyspecjalizowane, dobrze zaprojektowane jednostki mogą znaleźć zastosowanie w różnych scenariuszach operacyjnych na całym świecie.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...