Wczytuję dane...
Model: Tiger Model 4655
Kod producenta: 4655
Waga produktu: 1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 5
EAN: 4897061660344
Producent: Tiger Model

Czołg podstawowy Leclerc Series XXI jest zaawansowaną wersją francuskiego czołgu głównego walki, Leclerca. Został zaprojektowany i zbudowany przez francuską firmę Nexter (wcześniej znana jako GIAT Industries). Leclerc jest znany ze swojej mobilności, siły ognia oraz zaawansowanej ochrony. Wprowadzony do służby w latach 90. XX wieku, był odpowiedzią Francji na potrzebę nowoczesnego czołgu, który mógłby konkurować z innymi czołgami podstawowymi na świecie, takimi jak niemiecki Leopard 2 czy amerykański M1 Abrams.

Seria XXI, będąca jedną z późniejszych wersji tego czołgu, wprowadza szereg usprawnień w porównaniu do wcześniejszych modeli. Oto niektóre z kluczowych cech i ulepszeń, które można znaleźć w Leclerc Series XXI:

  1. Ulepszona ochrona: Seria XXI posiada zaawansowane systemy ochrony aktywnej i pasywnej, w tym dodatkowe pancerze modułowe, które mogą być dostosowane w zależności od misji. Dzięki temu, czołg oferuje lepszą ochronę przed pociskami przeciwpancernymi i innymi zagrożeniami pola walki.

  2. Zaawansowany system kierowania ogniem: Leclerc Series XXI jest wyposażony w ulepszony system kierowania ogniem, który zapewnia wysoką celność i skuteczność w różnych warunkach. System ten integruje zaawansowane sensory, komputery balistyczne i termowizyjne systemy celownicze.

  3. Wysoka mobilność: Dzięki potężnemu silnikowi dieslowemu, Leclerc Series XXI cechuje się wyjątkową mobilnością na polu walki. Jest zdolny do osiągania wysokich prędkości zarówno na drogach, jak i w trudnym terenie.

  4. Systemy komunikacji i zarządzania: Seria XXI wykorzystuje zaawansowane systemy komunikacji i zarządzania polem walki, co pozwala na lepszą koordynację działań z innymi jednostkami oraz szybką wymianę informacji.

  5. Załoga: Leclerc jest obsługiwany przez trzyosobową załogę, co jest możliwe dzięki zautomatyzowanemu systemowi ładowania, eliminującemu potrzebę ładowacza. To rozwiązanie pozwala na zmniejszenie rozmiarów czołgu, a także zwiększa bezpieczeństwo załogi.

Leclerc Series XXI stanowi połączenie zaawansowanej technologii, siły ognia i mobilności, co czyni go jednym z najbardziej zaawansowanych czołgów podstawowych na świecie. Jego rozwój i wprowadzenie do służby podkreśla zaangażowanie Francji w utrzymanie silnej i nowoczesnej zdolności obronnej.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...