Wczytuję dane...
Model: Tiger Model 4613
Kod producenta: 4613
Waga produktu: 1.1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 4
EAN: 4897061660351
Producent: Tiger Model

Czołg Leopard 2 jest niemieckim czołgiem podstawowym, który jest szeroko stosowany i ceniony na całym świecie za swoją niezawodność, zaawansowaną technologię oraz potężne możliwości bojowe. Model Leopard 2 Revolution jest jedną z najnowszych wersji modernizacji tego czołgu, skupiającą się na zwiększeniu ochrony, mobilności oraz siły ognia.

Jednak kwestia wyposażenia Leoparda 2 w armatę kalibru 130 mm jest tematem dyskusji i spekulacji. Prace nad większym kalibrem armat dla czołgów Leopard 2 są prowadzone, ale do końca 2023 roku Leopard 2 nie był standardowo wyposażany w armatę 130 mm. Projekt o takim kalibrze był eksplorowany przez niemiecką firmę Rheinmetall, która zaproponowała armatę 130 mm jako potencjalne ulepszenie dla przyszłych wersji czołgów, w tym możliwe ulepszenia dla Leoparda 2, mające na celu zwiększenie zdolności przebicia pancerza w obliczu coraz lepiej opancerzonych potencjalnych celów.

Armata 130 mm byłaby znaczącym krokiem naprzód w porównaniu z obecnie używaną w Leopardach 2 armatą kalibru 120 mm, oferując większą moc przebicia i zasięg. Takie zmiany wymagałyby jednak znacznych modyfikacji w konstrukcji wieży oraz systemów pojazdu, aby mogły pomieścić większą i cięższą armatę oraz amunicję do niej.

Do momentu mojej ostatniej aktualizacji informacji (grudzień 2023), nie ma oficjalnych informacji, że wersja Leopard 2 Revolution II z armatą 130 mm została wprowadzona do służby czy produkcji. Warto jednak śledzić aktualności z branży obronnej, gdyż rozwój technologii wojskowych jest dynamiczny, a plany modernizacji istniejących systemów uzbrojenia często ulegają zmianom.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...