-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Airfix
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Plastikowy model samolotu wojskowego Airfix 11007 Fairey Gannet AS.1 / AS.4 w skali 1/48
Zestaw zawiera 334 części, nie zawiera kleju ani farb.
Samolot, który z pewnością należy uznać za jeden z najbardziej charakterystycznych typów, jakie kiedykolwiek widziały służby Fleet Air Arm, Fairey Gannet był równie zdolny, co wyjątkowy i był jedynym powojennym kontraktem wojskowym wygranym przez słynną Fairey Aviation Company. Prawdopodobnie najbardziej niekonwencjonalny samolot zaprojektowany przez Fairey, który wszedł do pełnej produkcji, Gannet został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie Royal Navy z 1945 roku na zaawansowany, turbośmigłowy myśliwiec przeciw okrętom podwodnym, który byłby wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać rygory operacji na morzu.
W celu przeciwdziałania niedawnej ekspansji radzieckiej floty podwodnej na początku ery zimnej wojny, Gannet został wyposażony we wszelkiego rodzaju najnowocześniejszy sprzęt do wykrywania elektronicznego, a jeśli wykryto wrogi okręt podwodny, można go było oznaczyć, śledzić, a jeśli to konieczne, zaatakować, używając bomb, ładunków głębinowych, rakiet i wystrzeliwanych z powietrza torped akustycznych.
Jedną z cech Ganneta, która pomogła nadać mu unikalny wygląd, było zastosowanie innowacyjnego silnika Armstrong Siddeley Double Mamba. W układzie tym dwa silniki z turbiną gazową zamontowane były obok siebie w nosie Ganneta, dzieląc wspólną skrzynię biegów, ale oba działały niezależnie, każdy silnik napędzał własne, zamontowane współosiowo, przeciwbieżne śmigło. Ponadto silniki mogły być zasilane naftą, a nawet olejem napędowym, który był bezpieczniejszy w obsłudze i mniej wyrafinowany niż tradycyjne paliwa lotnicze.