Wczytuję dane...
Model: Airfix 04065
Kod producenta: 04065
Waga produktu: 0.4 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 5063129000844
Producent: Airfix

Airfix 04065 de Havilland Mosquito PR.XVI 1/72

Plastikowy model do sklejania. Zestaw nie zawiera kleju ani farb.

de Havilland Mosquito był brytyjskim samolotem wielozadaniowym używanym w czasie II wojny światowej. Był to niezwykle wszechstronny samolot, który wykazywał się dużą prędkością i elastycznością operacyjną.

Mosquito był napędzany dwoma silnikami i miał konstrukcję całkowicie drewnianą, co sprawiło, że nazywany był "drewnianym cudem". Ta lekka i wytrzymała konstrukcja pozwalała na osiągnięcie wysokiej prędkości i znakomitej zwrotności.

Samolot miał wiele różnych zastosowań w czasie wojny. Służył jako myśliwiec, bombowiec nurkujący, samolot rozpoznawczy i nawet jako nocny myśliwiec. Był również wykorzystywany do celów szkoleniowych. Jego głównym atutem była prędkość, która pozwalała mu na unikanie wrogich myśliwców.

Mosquito był również ceniony za swoją zdolność do przenoszenia dużych ilości bomb i uzbrojenia. Mógł przenosić zarówno bomby klasyczne, jak i bomby burzące. Samolot wyposażony był w różnego rodzaju uzbrojenie obronne, takie jak karabiny maszynowe i działka.

W czasie II wojny światowej de Havilland Mosquito odegrał ważną rolę w misjach precyzyjnych bombardowań, zwalczaniu jednostek nawodnych, walkach z nieprzyjacielskimi myśliwcami, a także w działaniach rozpoznawczych. Jego szybkość i manewrowość czyniły go trudnym celem dla przeciwnika.

Polecamy