Wczytuję dane...
Model: Thunder Model 35904
Kod producenta: 35904
Waga produktu: 0.8 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 1
EAN: 5391532331133
Koszt wysyłki od: brak. PLN
Producent: Thunder Model

Thunder Model 35904 German Flat Wagon Ssyl 1/35

Plastikowy model wagonu do sklejania. nie zawiera kleju ani farb.

German Flat Wagon SSyl (polski: Niemiecki wagon platformowy SSyl) odnosi się do rodzaju wagonu używanego przez niemieckie koleje w czasie II wojny światowej.

SSyl był wagonem platformowym, który był szeroko stosowany przez niemieckie siły zbrojne do transportu różnego rodzaju ładunków. Wagon ten miał płaską powierzchnię ładunkową bez bocznych ścian, co umożliwiało łatwe załadunek i rozładunek materiałów oraz sprzętu.

SSyl był wyposażony w stalową ramę z układem resorów, co zapewniało odpowiednią wytrzymałość i elastyczność podczas transportu ciężkich ładunków. Był napędzany przez lokomotywę i mógł być łączony w składy z innymi wagonami dla efektywnego przewozu większych ilości towarów.

W czasie II wojny światowej niemieckie siły zbrojne wykorzystywały wagony platformowe SSyl do przewozu różnych materiałów wojennych, takich jak pojazdy, amunicja, zaopatrzenie i sprzęt wojskowy. Były one również wykorzystywane do transportu więźniów i ofiar Holokaustu podczas deportacji do obozów koncentracyjnych i obozów zagłady.

Wagony platformowe SSyl są zatem jednym z wielu elementów infrastruktury logistycznej, które były wykorzystywane przez Niemcy podczas II wojny światowej do wsparcia swoich działań wojskowych.

- 240 + plastic parts [2xA1, 2xA2, 4xB, X]
- faithfully reproduced and highly detailed chassis and Diamond bogies
- accurately molded according to the factory drawings
- PE detail sheet, decal options
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...