Wczytuję dane...
Model: Hobby Boss 84534
Kod producenta: 84534
Waga produktu: 1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 6939319245342
Producent: Hobby Boss

Hobby Boss 84534 German Pz.BeobWg V Ausf.A 1/35

Plastikowy model czołgu do sklejania. Zestaw modelarski nie zawiera kleju ani farb.

Pantera to potoczna nazwa czołgu średniego wprowadzonego na uzbrojenie przez nazistowskie Niemcy w czasie II wojny światowej, który służył od połowy 1943 roku do końca wojny w Europie w 1945 roku. Pantera, dzięki doskonałemu połączeniu siły ognia, mobilności i ochrony, stanowiła punkt odniesienia dla projektów czołgów innych narodów pod koniec wojny i bezpośrednio po niej, i jest często uważana za jeden z najlepszych projektów czołgów II wojny światowej.

Choć miał zasadniczo ten sam silnik co Tygrys I, posiadał lepszy pancerz czołowy, lepszą penetrację dział, był lżejszy, a przez to szybszy i lepiej radził sobie w trudnym terenie niż Tygrys. Kompromisem był słabszy pancerz boczny; Pantera okazała się zabójcza na otwartym terenie i w strzelaninie z dużej odległości, ale słaba w walce na bliskim dystansie. Ponadto, działo 75 mm wystrzeliwało nieco mniejszy pocisk niż 88 mm Tygrys, zapewniając mniejszą siłę rażenia w walce z piechotą, choć nadal była ona dość skuteczna.

Pantera była również znacznie tańsza w produkcji od czołgów Tygrys i tylko nieznacznie droższa od Panzer IV, gdyż jej projekt powstał w tym samym czasie, gdy Ministerstwo Uzbrojenia i Produkcji Wojennej Rzeszy podejmowało wielkie wysiłki w celu zwiększenia produkcji wojennej. Kluczowe elementy konstrukcji Pantery, takie jak opancerzenie, skrzynia biegów i napęd końcowy, były kompromisami, których celem było zwiększenie tempa produkcji i rozwiązanie problemu niedoborów wojennych w Niemczech, podczas gdy inne elementy, takie jak bardzo zwarty silnik i skomplikowany układ zawieszenia, pozostały eleganckie, lecz skomplikowane. W rezultacie produkcja czołgów Panther była znacznie wyższa niż produkcja czołgów Tiger, ale niewiele wyższa niż to, co udało się osiągnąć w przypadku Panzer IV. Jednocześnie, uproszczony napęd końcowy stał się główną przyczyną awarii czołgu Panther i był to problem, który nigdy nie został naprawiony.

Item No     84534
Item Name     German Pz.BeobWg V Ausf.A 
Bar Code     6939319245342
Scale     1:35
Item Type     Plastic Model Armor Kit
Model Dimension     Length: 200mm   Width: 98mm  
Total Plastic Parts     980+
Total Sprues     30 sprues , lower hull , upper hull and turret
Chromeplate Parts     n/a
Resin Parts     n/a
Metal Parts     n/a
Photo Etched Parts     3 pcs
Film Accessory     n/a
Released Date     2021-03
More Features     The kit consists of over 980 parts
>the kit w/refined detail
>multi-slide moulded  hull and turret
>individual tracks
>photo etched parts included

Polecamy