Wczytuję dane...
Model: Zimi Model ZM53001S
Kod producenta: ZM53001S
Waga produktu: 1.6 kg
Sprzedanych produktów: 3
Producent: Zimi Model

Plastikowy model do sklejania US Navy 40mm Quad Bofors AA gun mount - Limited Edition

Zestaw modelarski do budowy z plastiku, nie zawiera kleju ani farb modelarskich.

Amerykańska marynarka wojenna używała w czasie II wojny światowej i po niej wielolufowych zestawów przeciwlotniczych Bofors 40 mm. Były to jedne z najbardziej efektywnych i rozpowszechnionych systemów obrony przeciwlotniczej na okrętach w tamtym okresie.

Zestawy Bofors 40 mm były zazwyczaj montowane jako podwójne lub poczwórne, z czego wersja poczwórna (quad mount) była szczególnie ceniona za swoją dużą siłę ognia. Każda lufa miała kaliber 40 mm i była zdolna do wystrzeliwania dużych ilości pocisków przeciwlotniczych w krótkim czasie, co było kluczowe w obronie okrętów przed atakami z powietrza.

System ten charakteryzował się dużą szybkostrzelnością, a jego skuteczność była podwyższana dzięki zastosowaniu amunicji z zapalnikami czasowymi, które eksplodowały w pobliżu celu, zwiększając szansę na uszkodzenie lub zniszczenie atakującego samolotu.

Zestawy Bofors były powszechnie stosowane na wielu typach okrętów, od niszczycieli po lotniskowce, i odegrały kluczową rolę w obronie alianckich flot przed atakami lotniczymi, szczególnie w rejonie Pacyfiku. Chociaż z czasem zostały zastąpione przez nowocześniejsze systemy rakietowe i artyleryjskie, ich wpływ na rozwój systemów obrony przeciwlotniczej był znaczący.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...