Wczytuję dane...
Model: Hobby Boss 84558
Kod producenta: 84558
Waga produktu: 1,4 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 2
Producent: Hobby Boss

Hobby Boss 84558 Pz.Kpfw.VI Sd.Kfz.182 Tiger II Porsche Early production vehicle Fgst.Nr.280009 1/35

Plastikowy model czołgu do sklejania. Zestaw modelarski nie zawiera kleju ani farb.

Na początku października 1942 r. dokonano przeglądu planów produkcji VK 45.03. Początkowo dostarczono dwa projekty, jeden autorstwa Henschela, a drugi Porsche. Obaj używali konstrukcji wieży Kruppa; główne różnice dotyczyły konstrukcji kadłuba, przekładni i zawieszenia.

Wersja Henschela wykorzystywała konwencjonalną konstrukcję kadłuba ze pochyłym pancerzem przypominającym układ czołgu Panther. Miał silnik montowany z tyłu i używał dziewięciu nakładających się kół jezdnych na stronę, montowanych na poprzecznych drążkach skrętnych, podobnie jak oryginalny Tiger. Aby jednak uprościć konserwację, koła były nakładane, a nie przeplatane, jak w Tygrysie

Henschel wygrał kontrakt, a wszystkie Tygrysy II zostały wyprodukowane przez firmę. W pojazdach produkcyjnych zastosowano dwie konstrukcje wież. Początkowy projekt jest czasami mylnie nazywany „wieżą Porsche” ze względu na przekonanie, że został zaprojektowany przez Porsche dla ich prototypu. W rzeczywistości ta wieża była po prostu wstępnym projektem Kruppa dla obu prototypów. Ta wieża miała zaokrąglony przód i stromo nachylone boki, z trudnym do wyprodukowania zakrzywionym wybrzuszeniem po lewej stronie wieży, aby pomieścić kopułę dowódcy. Pięćdziesiąt wczesnych wież zamontowano na kadłubie Henschela i użyto ich w akcji. Bardziej powszechna wieża „produkcyjna”, czasami nazywana wieżą „Henschel”, została uproszczona dzięki płaskiej ścianie, brakowi strzelnicy (utworzonemu przez zakrzywioną ścianę wieży początkowego typu), mniej stromym nachylonym bokom i brakowi wybrzuszenia dla kopuła dowódcy.

Układ gąsienic zastosowany w podwoziu Tiger II był unikalny, który wykorzystywał naprzemienne ogniwa „stopki stykowej” i „łącznika” — ogniwo stopki stykowej miało parę poprzecznych metalowych prętów, które stykały się z podłożem, podczas gdy ogniwa łączące nie miały kontaktu z ziemią.

Tiger II został opracowany pod koniec wojny i wyprodukowany w stosunkowo niewielkiej liczbie. Jak wszystkie niemieckie czołgi, miał silnik benzynowy. Jednak ten sam silnik napędzał znacznie lżejsze czołgi Panther i Tiger I. Tygrys II był słabszy, podobnie jak wiele innych ciężkich czołgów II wojny światowej, i zużywał dużo paliwa, którego i tak brakowało.

Item No     84558
Item Name     Pz.Kpfw.VI Sd.Kfz.182 Tiger II (Porsche Early production vehicle Fgst.Nr.280009)
Bar Code     6939319245588
Scale     1:35
Item Type     Plastic Model Armor Kit
Model Dimension     Length: 292.3mm   Width: 107.3mm   
Total Plastic Parts     1500+
Total Sprues     29 sprues , turret , lower hull and upper hull
Chromeplate Parts     n/a
Resin Parts     n/a
Metal Parts     n/a
Photo Etched Parts     2 pcs
Film Accessory     zimmerit coat
Released Date     2022-04
More Features     The kit consists of over 1500 parts
>the kit w/refined detail
>multi-slide moulded lower hull , turret
>individual tracks
>photo etched parts included
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...