Wczytuję dane...
Model: Tamiya 25215
Kod producenta: 25215
Waga produktu: 0.65 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 4950344252152
Producent: Tamiya

Zestaw modelarski -MESSERSCHMITT ME262 A-2A W/Kettenkraftrad


Zestaw nie zawiera kleju ani farb. 

Messerschmitt Me262 A-2a z pojazdem naziemnym Kettenkraftrad powrócił tylko na ograniczony czas! Zestaw z limitowanej edycji odtwarza Me262, który był pierwszym myśliwcem odrzutowym, jaki kiedykolwiek został użyty w walce. Zestaw zawiera pierwszy w historii wojskowy pojazd naziemny firmy Tamiya w skali 1/48, Kettenkraftrad, który podczas wojny walczył z Me262 A-2a na lotniskach.

O Messerschmitcie Me262 A-2a
Me262 A-2a był myśliwsko-bombową wersją Me262. Kiedy alianckie naloty bombowe na ojczyznę Niemiec gwałtownie nasilały się, Luftwaffe zaproponowała przyspieszone rozmieszczenie rewolucyjnego myśliwca/przechwytywacza odrzutowego Me262 A-1a. Jednak Hitler wydał całkowicie odmienne rozkazy, nadając priorytet rozmieszczeniu myśliwsko-bombowca A-2a w wersji Me262. W czerwcu 1944 roku rozpoczęto rozmieszczanie myśliwca/bombowca A-2a. A-2a był wyposażony tylko w dwa działa MK108 kal. 30 mm (w porównaniu z czterema działami A-1a), ale miał dodatkowy zbiornik paliwa w tylnej części kadłuba i mógł przenosić bomby o masie do 1 tony. Me262 A-2a służył do końca II wojny światowej.

• Skala 1/48, wysokość całkowita: 221mm, szerokość całkowita: 264mm.
• Osłony baldachimu i armaty można montować w pozycji otwartej lub zamkniętej.
• Do montażu dostępne są dwa typy stojaków na bomby.
• W zestawie znajdują się repliki dwóch bomb 250-funtowych i dwóch rakiet wspomagających start.
• Przednia komora podwozia została wykonana z odlewanego ciśnieniowo aluminium i jest obciążona w celu zapewnienia równowagi.
• Zestaw zawiera pojazd holowniczy Kettenkraftrad w skali 1/48.
• W zestawie trzy figurki pilota i personelu naziemnego.
• Zawiera naklejki umożliwiające odtworzenie trzech różnych samolotów.

O Kettenkraftradzie
Armia niemiecka wyprodukowała unikalny motocykl półgąsienicowy używany na linii frontu i znany jako NSU Kettenkraftrad. Pojazd ten, pierwotnie przeznaczony do użytku przez jednostki powietrzno-desantowe, wszedł do produkcji na masową skalę i był używany do różnych celów, takich jak dostarczanie źródła zasilania, a także do transportu, komunikacji i holowania. Jedną z najważniejszych cech Kettenkraftrad były trzy biegi do przodu i jeden bieg wsteczny, z których każdy miał biegi wysokie i niskie, co umożliwiało półgąsienicowemu pokonywanie nierównego terenu. Z powodu niedoborów paliwa pod koniec wojny Me262 nie mógł poruszać się na ziemi z własnym napędem podczas ustawiania się do startu. W związku z tym do wciągnięcia Me262 na pas startowy wykorzystano Kettenkraftrad i inne pojazdy naziemne.

• Skala 1/48, długość całkowita: 65mm, wysokość całkowita: 21mm.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...