Wczytuję dane...
Model: 06102A
Kod producenta: 06102A
Waga produktu: 0.5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 2
EAN: 5063129001629
Producent: Airfix

Plastikowy model samolotu Supermarine Seafire F.XVII

Plastikowy model do sklejania. Nie zawiera kleju ani farb.

Arcydzieło nieba, a teraz Twój stół warsztatowy Airfix, Supermarine Seafire powraca do naszej oferty po dziesięciu latach nieobecności.

XVII był pierwszym z wariantów Seafire'a wyposażonym w ścięty tylny kadłub i charakterystyczny baldachim w kształcie łezki. Samolot mógł przenosić większy ładunek broni dzięki wzmocnionej konstrukcji, zarówno ze zbiornikami paliwa, jak i rakietami pod skrzydłami. Samolot ten latał na linii frontu aż do początku lat pięćdziesiątych XX wieku, kiedy to zdegradowano go do zadań szkoleniowych.

To arcydzieło, będące odpowiedzią Marynarki Wojennej na zawsze popularnego Spitfire’a, zadziwiło świat niezrównanymi osiągami w najbardziej wymagających warunkach. Bez wysiłku operował z lotniskowców, co czyniło go potężną siłą na lądzie i morzu. Składane skrzydła umożliwiły mu szybki start i lądowanie na pokładach okrętów wojennych, zwiększając jego zasięg i wpływ na ocean.

Wzbudzająca podziw konstrukcja zapewniała zwinność i prędkość, szczycąc się eleganckimi, aerodynamicznymi konturami promieniującymi elegancją i zwiększającymi zwrotność. Maszyna ta osiągała prędkość maksymalną około 608 km/h, co dawało pilotom niezachwianą przewagę.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...