Wczytuję dane...
Model: Zoukei-Mura SWS4811
Kod producenta: SWS4811
Waga produktu: 1.5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
Producent: Zoukei-Mura SWS

Zoukei-Mura SWS4811 F-4EJ Kai Phantom II Phantom Forever 2020 1/48

Plastikowy model samolotu do sklejania. Zestaw nie zawiera kleju ani farb. 

F-4EJ Kai Phantom II to japońska modernizacja amerykańskiego myśliwca F-4 Phantom II, zrealizowana przez firmę Mitsubishi Heavy Industries w latach 80. XX wieku. Samolot ten powstał na bazie wcześniejszej wersji F-4EJ, która została zakupiona przez Japonię w 1971 roku.

F-4EJ Kai Phantom II był wyposażony w nowoczesne systemy awioniki, takie jak radar AN/APG-66J, systemy ostrzegania przed wrogim ogniem oraz systemy samoobrony. Wersja ta posiadała także zmodernizowane silniki General Electric J79-GE-17, co pozwoliło na osiągnięcie większej mocy i lepszych osiągów w locie.

Samolot ten był uzbrojony w różnorodne typy amunicji, w tym w pociski rakietowe AIM-7 Sparrow, AIM-9 Sidewinder, a także w bomby lotnicze i pociski przeciwradarowe AGM-65 Maverick.

F-4EJ Kai Phantom II był wykorzystywany przez Siły Powietrzne Japonii jako myśliwiec wielozadaniowy oraz do prowadzenia zadań związanych z rozpoznaniem i zwalczaniem celów naziemnych. Samolot ten pozostał w służbie do 2020 roku, kiedy to został zastąpiony przez nowocześniejsze maszyny F-35 Lightning II.

Polecamy