-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.MiniArt
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Model MiniArt 53008 German Tractor with Fla-MG151/20 Drillingslafette auf Sd.Anh.Ost 1/35 to wyjątkowo szczegółowy plastikowy model do sklejania, przedstawiający niemiecki ciągnik rolniczy przerobiony na improwizowany pojazd przeciwlotniczy, uzbrojony w potrójne działko MG151/20 zamontowane na przyczepie Sd.Anh. Ost. Zestaw w skali 1/35 oferuje niezwykle realistyczne odwzorowanie zarówno pojazdu, jak i uzbrojenia, oddając w pełni charakter improwizowanych konstrukcji frontowych końcowego okresu II wojny światowej.
W drugiej połowie wojny Niemcy często adaptowali pojazdy cywilne i rolnicze do celów wojskowych z powodu braków sprzętowych. Jednym z przykładów była instalacja uzbrojenia przeciwlotniczego, takiego jak potrójne działko MG151/20, pierwotnie stosowane w samolotach Luftwaffe, na lekkich przyczepach i ciągnikach. Takie improwizowane zestawy wykorzystywano głównie w obronie zaplecza frontowego i konwojów w latach 1944–1945, zwłaszcza na terenach wschodnich.
Zestaw MiniArt 53008 zawiera zarówno model niemieckiego traktora, jak i przyczepy z działkiem przeciwlotniczym, tworząc kompletną scenę dioramową. Każdy element pojazdu został precyzyjnie opracowany – od silnika, podwozia i przekładni, po drobne detale konstrukcyjne, takie jak śruby, pedały i przewody. Działko MG151/20 ma pełną ruchomość, możliwość ustawienia luf w różnych pozycjach, a zestaw uzupełniają elementy fototrawione oraz kalkomanie dla kilku wariantów oznaczeń.
-
Skala: 1/35
-
Kraj użycia: Niemcy
-
Okres: II wojna światowa (1944–1945)
-
Materiał: plastik polistyrenowy, elementy fototrawione, kalkomanie
-
Rodzaj: plastikowy model pojazdu wojskowego do sklejania
-
Stopień trudności: 4/5 – zaawansowany
-
Zalety: doskonałe detale, realistyczna faktura metalu i drewna, ruchome działko, bogaty zestaw fototrawionych części, opcje malowania
-
Polecany dla: doświadczonych modelarzy pancernych, twórców dioram wojennych i kolekcjonerów nietypowych pojazdów frontowych
Model MiniArt German Tractor with Fla-MG151/20 Drillingslafette to znakomity przykład niemieckiej improwizacji technicznej z końca wojny – idealny do dioram przedstawiających obronę zaplecza frontu lub ostatnie dni walk w Europie.
Tagi:
#MiniArt #IIwojnaswiatowa #Niemcy #pojazdimprowizowany #dzialkoprzeciwlotnicze #modeldosklejania #1/35 #pojazdpancerny








7 szt.
3 szt.
2 szt.
1 szt.