Wczytuję dane...
Model: ICM 35016
Kod producenta: 35016
Waga produktu: 0.45 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 4823044410507
Producent: ICM

ICM 35016 Kozak-2 State Border Guard Service of Ukraine 1/35

Plastikowy model do sklejania. Nie zawiera kleju ani farb modelarskich.

Kozak-2 to współczesny ukraiński pojazd opancerzony, zaprojektowany i produkowany przez firmę PrJSC "Practika", która jest ukraińskim producentem pojazdów opancerzonych. Jest to pojazd przeznaczony głównie dla Narodowej Gwardii Ukrainy oraz innych sił zbrojnych tego kraju. Kozak-2 jest częścią serii pojazdów o nazwie "Kozak", która obejmuje różne modele o różnych specyfikacjach i przeznaczeniach.

Oto kilka kluczowych cech pojazdu Kozak-2:

  1. Opancerzenie i ochrona: Kozak-2 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony dla załogi. Jego opancerzenie zapewnia ochronę przed ostrzałem z broni ręcznej oraz odłamkami artyleryjskimi. Pojazd jest także przystosowany do ochrony przed urządzeniami wybuchowymi (IED) i minami.

  2. Mobilność: Pojazd jest znany z dobrej mobilności w różnych warunkach terenowych, co jest istotne na wymagających polach walki. Zwykle jest napędzany silnikiem diesla, co zapewnia dobrą równowagę między mocą a efektywnością paliwową.

  3. Uzbrojenie: Kozak-2 może być wyposażony w różne systemy uzbrojenia, w zależności od wymagań użytkownika. Typowe uzbrojenie obejmuje karabiny maszynowe oraz granatniki.

  4. Zastosowanie: Jest używany głównie przez Narodową Gwardię Ukrainy do zadań takich jak patrole, eskorta konwojów, rozpoznanie oraz wsparcie piechoty.

  5. Modernizacje i warianty: W ramach serii Kozak istnieje kilka wariantów pojazdu, w tym Kozak-2M, Kozak-5 i inne, które różnią się między sobą konfiguracją opancerzenia, uzbrojenia i przeznaczenia.

Kozak-2 stanowi ważny element floty pojazdów opancerzonych Ukrainy, oferując kombinację mobilności, ochrony i wszechstronności, co jest kluczowe w nowoczesnych konfliktach zbrojnych.

ROZMIAR MODELU (DŁUGOŚĆ X WYSOKOŚĆ)
207 x 95 mm
ROZMIAR PUDEŁKA
410 x 260 x 55 mm
LICZBA SZCZEGÓŁÓW
431

Polecamy