Wczytuję dane...
Model: Border Model BT-045
Kod producenta: BT-045
Waga produktu: 1.5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 4
EAN: 6971995746713
Producent: Border Model

Model Border Model BT-045 to szczegółowy zestaw modelarski w skali 1:35, który pozwala na zbudowanie modelu artylerii samobieżnej StuH 42 Ausf. G.  Early. Wersja z pełnym wnętrzem, 4 członkami załogi oraz częściami fototrawionymi i metalową lufą

StuH 42 Ausf. G było niemieckim działem szturmowym używanym podczas II wojny światowej. "StuH" to skrót od "Sturmhaubitze", co oznacza "działo szturmowe" po niemiecku. Model Ausf. G był rozwinięciem wcześniejszych wersji StuH 42, a konkretnie wersji Ausf. F. StuH 42 Ausf. G był montowany na podwoziu czołgu Panzer III lub Panzer IV, co umożliwiało mu efektywne przemieszczanie się na polu walki. Głównym uzbrojeniem StuH 42 był haubicoarmata kalibru 105 mm, która mogła prowadzić ogień zarówno na cele naziemne, jak i przeciwpancerne. Jego głównym zadaniem było wsparcie piechoty i niszczenie celów umocnionych oraz punktów oporu przeciwnika. Był wykorzystywany w różnych rolach, takich jak wsparcie w trakcie ataków, obrony, czy też zwalczanie fortyfikacji nieprzyjaciela.

StuH 42 Ausf. G odegrał istotną rolę na frontach II wojny światowej, szczególnie w późniejszych latach konfliktu, gdzie jego siła ognia przyczyniała się do wsparcia niemieckich sił lądowych w trudnych bitwach. Pomimo że jego produkcja była ograniczona, był to istotny element niemieckiego arsenału w czasie wojny.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...