Wczytuję dane...
Model: Amusing Hobby 35A046
Kod producenta: 35A046
Waga produktu: 1.3 kg
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 6954248835464
Producent: Amusing Hobby

Amusing Hobby 35A046 to model w skali 1:35 przedstawiający niemiecki prototypowy superciężki czołg E-100 z wieżą zaprojektowaną dla czołgu Maus. Ten koncept czołgu jest jednym z tzw. "papierowych projektów", które nigdy nie zostały zrealizowane w pełni ani wprowadzone do służby, ale fascynują miłośników historii wojskowości i technologii wojskowej ze względu na swoje imponujące specyfikacje i wygląd.

Czołg E-100 był częścią niemieckiego programu rozwoju superciężkich czołgów pod koniec II wojny światowej. Miał to być najcięższy z serii planowanych pojazdów, z masą dochodzącą do 140 ton. Projekt zakładał użycie potężnej armaty głównej (najprawdopodobniej 128mm lub 150mm) oraz bardzo grubej warstwy opancerzenia, co czyniłoby go praktycznie niepodatnym na większość ówczesnych środków przeciwczołgowych. Jednakże z powodu końca wojny, projekt E-100 nigdy nie został ukończony, a jedyny prototyp, który był w trakcie budowy, został zdobyty przez wojska alianckie.

Model Amusing Hobby 35A046 oferuje modelarzom możliwość zbudowania własnej repliki tego fascynującego pojazdu. Użycie wieży Maus dodaje dodatkowego zainteresowania, łącząc dwa z najbardziej ambitnych niemieckich projektów czołgów superciężkich. Zestaw prawdopodobnie zawiera szczegółowo odwzorowane elementy, takie jak opancerzenie, armatę główną, a także inne charakterystyczne detale tych pojazdów.

Dzięki modelowi Amusing Hobby, miłośnicy historii i technologii wojskowej mogą przyjrzeć się jednemu z najbardziej unikatowych i ekstremalnych projektów czołgowych okresu II wojny światowej, ciesząc się jednocześnie precyzją i jakością, jaką oferują modele tej firmy.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...