Wczytuję dane...
Model: Kinetic K48142
Kod producenta: K48142
Waga produktu: 0.65 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 1
EAN: 9588838161878
Producent: Kinetic

Model Kinetic K48142 przedstawia samolot IA-58 Pucará w służbie Royal Air Force (RAF) w skali 1:48. IA-58 Pucará to argentyński lekki samolot szturmowy i rozpoznawczy, który był używany przez siły zbrojne Argentyny od lat 70. XX wieku. Charakteryzuje się dwusilnikową konfiguracją i zdolnością do operowania z krótkich pasów startowych, co czyni go idealnym do wsparcia bliskiego i operacji przeciwpowstańczych.

Model K48142 od Kinetic jest interesujący z kilku powodów. Po pierwsze, przedstawienie samolotu IA-58 Pucará w służbie RAF jest unikalne, ponieważ samolot ten jest bardziej kojarzony z argentyńskimi siłami zbrojnymi, szczególnie podczas wojny o Falklandy/Malwiny w 1982 roku. Jednakże, po konflikcie, kilka zdobycznych samolotów Pucará zostało przetestowanych i ocenionych przez RAF, co stanowiło rzadką okazję do zbadania sprzętu wroga.

Model ten prawdopodobnie oferuje wysoki poziom szczegółowości i dokładności, co jest charakterystyczne dla produktów Kinetic. Modelarze mogą spodziewać się dokładnie odwzorowanych detali konstrukcyjnych samolotu, w tym jego charakterystycznego układu dwusilnikowego, uzbrojenia, i innych elementów specyficznych dla tego modelu. Ponadto, zestaw może zawierać kalkomanie umożliwiające odtworzenie malowania i oznaczeń specyficznych dla okresu, gdy samolot był testowany lub oceniany przez RAF.

Zestaw K48142 jest atrakcyjny dla modelarzy zainteresowanych historią lotnictwa wojskowego, konfliktem o Falklandy/Malwiny, oraz unikalnymi historiami operacyjnymi samolotów. Oferuje on nie tylko możliwość zbudowania modelu o wysokim stopniu szczegółowości, ale także szansę na zgłębienie interesującego fragmentu historii lotnictwa.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...