Wczytuję dane...
Model: Tamiya 60792
Kod producenta: 60792
Waga produktu: 0.5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 4950344607921
Producent: Tamiya

Tamiya 60792 Lockheed Martin F-35A Lightning II 1/72

Plastikowy model samolotu myśliwskiego do sklejania. Zestaw nie zawiera kleju ani farb modelarskich.

Lockheed Martin F-35A Lightning II to wielozadaniowy myśliwiec piątej generacji, który został opracowany przez amerykańską firmę Lockheed Martin w ramach programu Joint Strike Fighter (JSF). Jest to wersja przeznaczona głównie do operacji z lotnisk lądowych.

F-35A jest samolotem o charakterystycznym wyglądzie, z zaokrąglonymi kształtami, niewielkimi wymiarami i zastosowaniem technologii stealth, co ma na celu minimalizację wykrywalności radarowej. Samolot jest wyposażony w zaawansowane systemy awioniki, umożliwiające mu prowadzenie działań zarówno powietrznych, jak i naziemnych. Może przenosić różnorodne rodzaje uzbrojenia, takie jak rakiety powietrze-powietrze, rakiety powietrze-ziemia, bomby precyzyjne oraz inne amunicję.

F-35A jest częścią większej rodziny samolotów F-35, która obejmuje również wersje morskie (F-35B) zdolne do operacji z pokładów lotniskowców, oraz wersje pionowego startu i lądowania (F-35C). Samoloty te są obecnie użytkowane przez kilka państw, w tym Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Włochy, Holandię, Norwegię i wiele innych.

F-35A Lightning II jest uważany za jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn powietrznych na świecie.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...