Wczytuję dane...
Model: HK Models 01E039
Kod producenta: 01E039
Waga produktu: 2.3 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 1
EAN: 4897041570502
Producent: Hong Kong Models

HK Models 01E039 A-20G Havoc over Europe 1/32

Plastikowy model do sklejania. Nie zawiera kleju ani farb.

1/32 A-20G Havoc over Europe to niezwykle szczegółowa replika z autentycznymi oznaczeniami i schematami malowania z tamtej epoki. Zestaw zawiera dwa silniki ze śmigłami, dwie wieżyczki działowe, cztery karabiny maszynowe, drzwi komory bombowej z bombami w środku oraz inne detale, w tym części podwozia, które można wysuwać lub chować w zależności od tego, jak chcesz wyeksponować swój samolot. Dzięki realistycznemu wyglądowi ten zestaw sprawi, że każdy kolekcjoner będzie dumny!

Ten niesamowity zestaw zawiera również jasne instrukcje, więc nawet początkujący mogą bez problemu złożyć własne arcydzieło! Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości materiałów zapewniających trwałość na długie lata - dzięki czemu jest to jedna inwestycja, która nie zawiedzie tych, którzy kochają budowanie modeli samolotów z książek historycznych o II wojnie światowej lub filmów takich jak Memphis Belle (1990).

A-20G Havoc był samolotem atakowym i lekkim bombowcem używanym głównie przez United States Army Air Forces (USAAF) oraz Siły Powietrzne ZSRR podczas II wojny światowej. Był produkowany przez firmę Douglas Aircraft Company.

A-20G Havoc, znany również jako Boston w służbie brytyjskiej, był ulepszoną wersją wcześniejszego modelu A-20 Havoc. Miał ulepszoną obronę oraz silniejszy silnik. Samolot ten posiadał trzyosobową załogę, w skład której wchodzili pilot, bombardier/nawigator oraz strzelec.

A-20G Havoc był znany z wielofunkcyjności i skuteczności w różnych zadaniach. Mógł przenosić duże ładunki bomb i był wyposażony w stałe karabiny maszynowe, działa umieszczone w nosie oraz wieże strzeleckie na grzbiecie i spodzie samolotu do obrony przed atakami. Dzięki temu był zdolny do prowadzenia precyzyjnych bombardowań, wsparcia powietrznego i ataków na cele morskie.

Samolot osiągał prędkość maksymalną około 315 mph (507 km/h) i miał zasięg wynoszący około 1 000 mil (1 610 km). Solidna konstrukcja i silniki o dużej mocy umożliwiały mu operowanie z nieutwardzonych lotnisk i odporność na ostrzał przeciwnika.

A-20G Havoc brał udział w intensywnych walkach zarówno na europejskim teatrze działań wojennych, jak i na Pacyfiku. Wziął udział w takich kampaniach jak kampania północnoafrykańska, kampania włoska i kampania na Pacyfiku przeciwko Japonii.

Podsumowując, A-20G Havoc był wszechstronnym samolotem, który doskonale sprawdził się w różnych zadaniach bojowych. Jego udział w II wojnie światowej odegrał istotną rolę w sukcesach aliantów.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...