Wczytuję dane...
Model: Meng LS-016
Kod producenta: LS-016
Waga produktu: 1.1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 1
EAN: 4897038553501
Producent: Meng Model

Meng LS-016 BOEING F/A-18F SUPER HORNET BOUNTY HUNTERS 1/48

Plastikowy model do sklejania. Nie zawiera kleju ani farb.

Boeing F/A-18E/F Super Hornet – amerykański ponaddźwiękowy wielozadaniowy samolot pokładowy US Navy specjalnie do służby pod koniec lat 90. jako powiększona i unowocześniona wersja F/A-18C/D Hornet.amolot Super Hornet, będący powiększoną wersją wcześniejszej użytkowanej przez US Navy odmiany F/A-18C/D Hornet został zamówiony w 1992 roku w wytwórni McDonnell Douglas i oblatany 29 listopada 1995. Pierwsze lądowanie na lotniskowcu miało miejsce w 1997, a wprowadzenie do produkcji w 1999 roku. Obecnie maszyna jest produkowana w dwóch wersjach, jednomiejscowej F/A-18E i dwumiejscowej F/A-18F.

Pomijając bardzo podobny, ale powiększony kształt płatowca, różnice w porównaniu do Horneta są tak duże, że Super Hornet jest uważany za całkiem nową konstrukcję. Dla odróżnienia od pierwowzoru nowej maszynie nadano nieoficjalną nazwę Rhino (ang. nosorożec).

Super Hornet zastąpił używane do niedawna przez US Navy samoloty myśliwskie F-14 Tomcat, a także wyspecjalizowane maszyny przeznaczone do pełnienia innych zadań, takie jak szturmowe A-6E Intruder, wielozadaniowe S-3B Viking, czy tankowce KA-6D. Wersja Super Horneta przeznaczona do zadań walki elektronicznej nosząca oznaczenie EA-18G Growler zastąpić ma w tej roli samolot EA-6B Prowler. Wymiana wielu typów maszyn na jedną wiąże się głównie z redukcją kosztów obsługi, które sukcesywnie wzrastają wraz z rozwojem coraz nowszych technologii. W czasach wojny w Wietnamie misje obecnie wykonywane przez jeden typ samolotu Super Hornet były wypełniane przez specjalizowane do konkretnych zadań maszyny A-4 Skyhawk, A-6 Intruder, A-7 Corsair II, F-4 Phantom II, RA-5C Vigilante, KA-3B Skywarrior, KA-6 Intruder, EA-6B Prowler, F-8 Crusader i A-1 Skyraider. Ocenia się, że dzięki redukcji typów samolotów bojowych i zastąpieniu ich Super Hornetem oszczędza się około 1 miliarda USD rocznie. Jedynymi maszynami, które nie są zagrożone wymianą na wielozadaniowy F/A-18E/F Super Hornet są samoloty o napędzie turbośmigłowym i śmigłowce.

Na początku lat 80. amerykańska marynarka wojenna miała problemy z zastąpieniem przestarzałych maszyn pokładowych A-6 Intruder i A-7 Corsair. Program nowej maszyny A-12 Avenger II, która miała zastąpić te samoloty został anulowany ze względu na duże problemy projektowe, a z kolei doświadczenia z wojny w Zatoce Perskiej dowiodły, że lotnictwo marynarki jest przestarzałe i ma zbyt małą siłę uderzeniową w porównaniu do USAF-u. Ze względu na brak konkretnego programu budowy nowego samolotu dla marynarki, który mógłby być zrealizowany przed rokiem 2020, unowocześnienie istniejących maszyn stało się dużym wyzwaniem dla konstruktorów. Jako alternatywę dla projektowanego A-12 Avenger, wytwórnia McDonnell Douglas zaproponowała Super Horneta, początkowo oznaczonego jako Hornet II, który miał być modyfikacją istniejących maszyn wcześniejszych wersji, zdolnym do zastąpienie charakteryzującego się większym od standardowego F-18 zasięgiem i udźwigiem uzbrojenia. W tym samym czasie US Navy zdecydowała o zastąpieniu myśliwca obrony powietrznej floty F-14 Tomcat, którym początkowo miała być pokładowa wersja samolotu F-22 Raptor.

Ten model MENG LS-016 1/48 Boeing F/A-18F Super Hornet Bounty Hunters dokładnie odwzorowuje zewnętrzne cechy i szczegóły prawdziwego samolotu. Klapy i listwy mogą być instalowane w pozycji schowanej lub rozłożonej. Stabilizatory poziome i stery są ruchome. Kokpit i jego wyposażenie wnętrza są dokładnie odwzorowane. Specjalnie zaprojektowane wtykowe pylony główne umożliwiają łatwą zmianę broni; ten zestaw zawiera pociski przeciwradiolokacyjne AGM-65, bomby naprowadzane laserowo GBU-12 i GBU-16. Ten zestaw zawiera dwie figurki pilotów marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, wstępnie wycięte części PE ze stali nierdzewnej i wstępnie wycięte maski do malowania. Zawiera trzy dobrze widoczne i słabo widoczne schematy malowania Eskadry Łowców Nagród VFA-2.

Długość: 378mm Szerokość: 273mm Wysokość: 101mm

Napisz opinię
2023-02-10 00:34:27 - ZMskyuza

1

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...