Wczytuję dane...
Model: Hobby Boss 84552
Kod producenta: 84552
Waga produktu: 1.4 kg
Sprzedanych produktów: 8
Producent: Hobby Boss

Hobby Boss 84552 German Panther G tank - late type 1/35

Plastikowy model czołgu do sklejania. Zestaw modelarski nie zawiera kleju ani farb.

„Czarna Pantera” był czołgiem średnim opracowanym przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej i był używany od połowy 1943 roku do końca wojny europejskiej w 1945 roku. „Czarna Pantera” ma doskonałą siłę ognia, mobilność i dobre parametry ochronne, a także był używany jako standard dla nowych czołgów przez inne kraje w późniejszym okresie wojny i po wojnie. Czołg „Czarna Pantera” jest uważany za jeden z najlepiej zaprojektowanych czołgów podczas II wojny światowej. jeden.

Silnik „Czarnej Pantery” jest taki sam jak w „Królewskim Tygrysie”, z mocnym przednim pancerzem, doskonałą siłą ognia i odpowiednią wagą, co czyni go lepszym na drogach i w terenie niż czołg „Tygrys”. „Czarna Pantera” ma stosunkowo słabą ochronę boczną i może wytrzymać strzały z dużej odległości z czołgów alianckich, ale zostanie przebita z bliskiej odległości. Ponadto siła ognia artylerii 75 mm jest nieco mniejsza niż artylerii „Tygrys” 88 mm, a odpowiadająca jej siła uderzenia pocisków odłamkowo-burzących przeciwko piechocie jest również słabsza, ale nadal jest dość skuteczna.

Koszt „Czarnej Pantery” jest tańszy niż „Tygrysa” i tylko nieznacznie droższy niż czołgu Typ 4. Ponieważ go i „Tygrysa” zaprojektowano i ukończono niemal w tym samym czasie, Biuro Uzbrojenia i Dział Produkcji Wojennej rozpoczęły produkcję na pełnych obrotach na potrzeby wojny. potrzebować. Przy projektowaniu „Czarnej Pantery” odpowiednio uproszczono opancerzenie i układ przeniesienia napędu, aby poprawić wydajność produkcji i niedobory materiałów, podczas gdy silnik i układ zawieszenia są nadal bardzo złożone. W rezultacie czołg Panther produkował znacznie więcej niż czołg Tygrys i tylko mniej niż Typ IV. Ze względu na uproszczoną konstrukcję transmisji, „Czarna Pantera” często upadała i nie została rozwiązana do końca wojny.

Product number     84552
product name     German "Panther" G tank - late type
barcode     6939319245526
Product ratio     1:35
product type     Plastic Model Armor Kit
Model size     Length: 264mm Width: 97.7mm  
Total number of parts     1300+
Total number of offset plates     26 sprues , upper hull , lower hull and turret 
chrome parts     n/a
Resin parts     n/a
metal parts     copper cable 
Etched parts     2pcs
Film parts     n/a
Announcement date     2022-06
more description     The kit consists of over 1300 parts
>the kit w/refined detail
>multi-slide moulded lower hull , turret
>individual tracks
>photo etched parts included
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...